Župa i Mjesto

Izlet i druženje župnog vijeća i čitaća župe Kalinovac i župe Budrovac

U subotu 1. lipnja 2019. župni vijećnici i čitaći župe Kalinovac i župe Budrovac bili su sa župnikom Mladenom Gorupićom na cjelodnevnom izletu u Krašiću i Karlovacu. Prvo odredište izleta bio je Krašić rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca, odnosno župna crkva i župna kuća u kojoj je Stepinac proveo u zatočeništvu zadnjih 9 godina života. Drugo odredište bila je grkokatolička crkva Blagovijesti u Pribiću, a zatim treće odredište grad Karlovac sa nacionalnim svetištem sv. Josipa u Dubovcu. U nacionalnom svetištu izletnike je dočekao  monsinjor Antun Sente koji je tom prigodom izletnicima predočio malu povijest o svetištu, te vjerska čuda koja su se tokom postojanja svetišta tu dogodila. U dobrodošlici mons. Antun pohvalio je i našeg župnika Mladena koji je u toj župi bio kapelan  za vrijeme župnikovanja  preč. Marijana Radanovića. Nakon ugodnog i veselog druženja, izlet je završio obilaskom starog grada iznad svetišta sv. Josipa. Izlet je organizirao i financirao župnik. Jela je pripremila župna domaćica Katarina Slavinić i kuharica Marija Igrić, a digane kolače župnik. Izlet je bio društven, veseo i sadržajan.

Tekst i slike preuzete sa: www.Župa Svetog Luke Kalinovac

Previous Article

Prva sveta pričest u našoj župi

Next Article

Tijelovo u župi Budrovac

You might be interested in …

Caritas na izletu

Izlet članova Caritasa i sudionika njegovih akcija Župnik, članovi župnog Caritasa i svi sudionici mnogih akcija pečenja i prodaje kolača iz župa Budrovac i Kalinovac bili su 30. studenog 2019. na zasluženom izletu na otvorenju […]

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *