Budrovac.com

Velika Gospa u Budrovcu

Svečanom je misom u Budrovcu 15. kolovoza proslavljeno glavno župno proštenje svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. Proštenje je počelo u jutarnjim satima misom za kuharice na kojoj su se okupili oni koji nisu u mogućnosti doći na središnju misu. Središnju misu u 11h predvodio je vlč. Nikola Markušić, župnik u Novom Virju, a suslavili su velečasni prof. dr. Đuro Zalar, rektor crkve Sv. Martina u Zagrebu; vl. Ivica Gladoić, župnik u Kozarevcu; vl. Krunaslav Kefelja, župnik u Podravskim Sesvetama i naš župnik vlč. Mladen Gorupić. Na misi su također sudjelovali odrasli čitači te je pjevao veliki župni zbor pod vodstvom Mladena Rogoza.

Na središnjoj se misi već tradicionalno okuplja veliki broj vjernika ne samo iz naše župe, već i iz okolnih župa koji su župu Budrovac izabrali kao onu gdje će proslaviti svetkovinu Velike Gospe. Kroz cijeli su dan vjernici pohodili župnu crkvu gdje su vrijeme provodili u molitvi i miru. Na Veliku Gospu ponajviše se promišlja o mjestu Blažene Djevice Marije u našim životima i o važnost molitava upućenih Gospi ne samo na današnji dan nego i kroz cijelu godinu.

Mateja Lončar

Slični članci

Caritas na izletu

Izlet članova Caritasa i sudionika njegovih akcija Župnik, članovi župnog Caritasa i svi sudionici mnogih akcija pečenja i prodaje kolača iz župa Budrovac i Kalinovac bili su 30. studenog 2019.[…]

Pročitaj više »

Božić u župi 2019

Proslava Badnjaka u našoj župi započela je misama polnoćkama u svim trima selima koje je predvodio naš župnik Mladen. Prije mise zborovi su izveli kratke Božićne koncerte koje su pripremali[…]

Pročitaj više »

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *