Budrovac.com

Prva sveta pričest u našoj župi

U nedjelju 28. travnja 2019.u našoj župi u kapelici sv. Elizabete u Čepelovcu bila je svečanost dijeljenja sakramenta prve svete pričesti. Ovo godine sakramentu prve svete pričesti pristupilo je 4 djece iz naše župe: Josip Žilić, Karlo Tomrlin, Lorena Čorba, Tomislav Derges. Oni su se tijekom čitave školske i vjeronaučne godine pripremali za ovaj sakrament na školskom i župnom vjeronauku (katehezi) pripremili su ih vlč.Mladen Gorupič i vjeroučiteljica Marina Barberic. Oni su ujedno s prvopričesnicima pripremili nedjeljno misno slavlje. Dan uoči podjele sakramenta prve svete pričesti u subotu 27. travnja u našoj župi bila je sveta ispovijed za prvopričesnike, njihove roditelje, kumove i druge. Tada su naši ovogodišnji prvopričesnici po prvi puta pristupili i sakramentu pomirenja ili svete ispovijedi.

Slični članci

Uskrs u župi Budrovac

Velika subota u našoj je župi obilježena posjećivanjem Kristova groba tijekom dana. Molitvena zajednica Milosrdnom Isusu, župna Marijina legija i članice Udruge žena Budrovac organizirano su dolazile kroz cijeli dan[…]

Pročitaj više »

Mala Gospa u Čepelovcu

Na svečanoj nedjenjoj misi 8. rujna, obilježen je spomendan rođenja Blažene Djevice Marije. Misu je predvodio svećenik u miru Nikola Samodol, a uz njega su bili župnik iz Podravskih Sesveta[…]

Pročitaj više »

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *