Budrovac.com

Proslava blagdana Velike Gospe

Dana 15. 08. 2017. Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije iz Budrovca proslavila je svoj najveći blagdan u godini, blagdan Uznesenja Blažene Djevice Marije (Velike Gospe). Misno slavlje predvodio je župnik iz župe Kozarevac Davor Šumandl u suslavlju Marka Rac-a, župnika župe Đurđevac i Mladena Gorupiča, dekana Đurđevačkog dekanata, župnika župe sv. Luke iz Kalinovca i upravitelja župe Uznesenja Blažene Djevice Marije iz Budrovca. Misno slavlje uveličao je župni zbor pod vodstvom Mladena Rogoz-a.

Povodom Velike Gospe udruga žena Budrovac organizirala je  veliku izložbu:

  • domaćih tepiha,
  • suvenira,
  • narodne nošnje,
  • razgledavanje etno sobe te starina našega kraja,
  • prikaz tkanja na tkalačkom stanu.

Izložba se održala u 16.00 h ispred društvenog doma u Budrovcu.

Članice udruge pozvale su sve mještane i ostale udruge te ljubitelje starina da posjete i svojim dolaskom uveličaju ovu izložbu.

 

Slični članci

Pismo biskupa Radoš

PISMO VARAŽDINSKOG BISKUPA, MONS. BOŽE RADOŠA, U VEZI OVOGODIŠNJIH SLAVLJA PRVE SVETE PRIČESTI I SVETE POTVRDE U VARAŽDINSKOJ BISKUPIJI Dragi braćo svećenici, u posljednjem pismu koje sam vam uputio, 1.[…]

Pročitaj više »

Prva sveta pričest u našoj župi

U nedjelju 28. travnja 2019.u našoj župi u kapelici sv. Elizabete u Čepelovcu bila je svečanost dijeljenja sakramenta prve svete pričesti. Ovo godine sakramentu prve svete pričesti pristupilo je 4[…]

Pročitaj više »